Zážitky z cest ....

31.10.2014 20:52

Dominikánská republika

Před nedávnem jsem se společně se svojí ženou vrátil z dovolené z Dominikánské republiky.
Chtěl jsem přinést malou reportáž o jejich historických automobilech, ale hned po příletu jsem zjistil, že to tak jednoduché nebude.
Je to kvůli několika důvovům a hlavním z důvodů je to, že valná většina obyvatelstva nemá na to, aby si auto koupila.
Ano, motocyklů je zde spousta, především malých obsahů, ale najdou se i vyjímky v podobě většího obsahu, ale to především ve formě čtyřkolky, kterou si majitel pořídil na práci.

(ANO, PÁNOVÉ JEDOU VE TŘECH NA MOTOCYKLU)
To samé platí i o automobilech. Automobil je pro ně především a hlavně prostředkem k výdělku pěněz, ať už z turismu nebo ze zemědělství.
Dalším důvodem proč jsem nenašel žádné historické auto nebo motorku je to, že dopravní infrastruktura se tu teprve rozvíjí.
Od naší delegátky na hotelu jsem se dozvěděl, že cesta po které nás dovezl autobus z letiště na hotel byla vystavěna teprve před 5 lety, předtím turisty vrtulníkem převáželi z letiště na hotely.
O jejich dálnici se dá říci to samé, je poměrně čerstvá a jelikož mají zavedený mýtný systém, tak si cestu po dálnici mohou dovolit pouze "vyvolení", zkrátka pouze ten, kdo na ni má.
Připojím několik zážitků z této dálnice, kde se Vám poštěstí potkat jezdce na koni, povoz tažený a tlačený lidmi nebo náklaďák, který drží silou vůle a několika metry kobercovky a na korbě veze odhadem 25 lidí nejspíš někam do práce. 

(AUTOBUS VOZÍCÍ TURISTY PO VÝLETECH V OKOLÍ)

To je prostě Dominikánská republika.

Co se dopravy týče je provoz značně chaotický a nepřehledný.
Zjistil jsem, že má přednost rychlejší a větší a ten, který ma silnější klakson a nervy.

Troubí se všude a vždy.

I troubením známí Italové jsou proti těmto lidem nic. Když odbočujete, předjíždíte, zdravíte nebo i jen tak pro radost, vždy používají klakson. 

(ANO, NÁRAZNÍK HLEDÁTE OPRAVDU MARNĚ, CHYBÍ, ALE MAJITELI OČIVIDNĚ NE)

Taky jsem si nemohl všimnout jedné zasadní věci a tím jsou zpomalovací a příčné prahy. Jsou tam, kde se dá očekávat nějaké to nebezpečí, což je logické,
to znaméná, že jsou především v hotelových resortech, kde je zvýšený pohyb lidí(turistů), ale jsou třeba i před křižovatkama, kruhovými objezdy nebo jen tak, aby se tam nejezdilo rychle, protože nemají takový počet policistů,
aby mohli tyto přestupky řešit a navíc si z policie nedělají vůbec starosti, takže příčný práh nebo zpomalocí pás je pro ně dostatečný "argument".
To by bylo asi tak vše, co bych mohl k Dominikánské republice, její dopravě a infrastruktuře říci.
P.S. Je tam nádherně!!!